02 лютого – День визволення Луцька від нацистських загарбників

By:

 

Історія людства неодноразово була свідком кривавих збройних конфліктів і воєн, в результаті яких гинули цивілізації, зникали могутні держави, йшли з життя мільйони людей. Але всіх їх за кількістю жертв перевершила Друга світова війна 1939–1945 рр., яка залишила страшний слід у пам`яті людства. Її жертвами були не лише військові, а й цивільне населення, котре чи не вперше в історії стало об`єктом бойових дій. В жахіття війни було втягнуто 62 держав, 80% населення земної кулі. Друга Світова тривала довгих 6 років. Вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопила простори всіх океанів.

Друга світова війна – одна з найбільших трагедій людства ХХ століття, під час якої загинули мільйони українців. Адже наша земля, в тому числі й Волинь, була ареною запеклих бойових дій.

2 лютого 1944 року наше рідне місто було звільнене   від фашистських загарбників. Цей безсмертний подвиг здійснили під час Рівненсько-Луцької наступальної операції. У визволенні брало участь з’єднання 1-го кавалерійського корпусу під командуванням генерал-лейтенанта В. Баранова та 2-га гвардійська кавалерійська дивізія генерал-майора Х.Мамсурова, котрі просувались у напрямку Теремно – Підгайці. Також, 7-ма гвардійська кавалерійська дивізія полковника І.Васильєва вела наступ на місто з півночі. Імена героїв цієї операції викарбувані на гранітних плитах величного меморіалу Вічної слави, що в центрі міста Луцька, на братських могилах у селах області.

Ця дата завжди буде для нас днем молитовної пам’яті про мільйони загиблих, які стали жертвами однієї з найжахливіших війн людства. Вони завоювали кожному з нас право на життя дуже дорогою ціною. Подвиг їхній – безсмертний, пам’ять про них – нетлінна, наша вдячність – безмежна.

Відновити події цих днів за допомогою документів із спогадами ветеранів, літературних творів мали змогу здобувачі освіти училища – читачі бібліотеки. Перегляд літератури «Визволителям Луцька – доземний уклін!», «Волинської землї славетні імена», який організувала завідувач бібліотекою Тетяна Семенюк, актуалізував значення визволення міста від нацистів, сприяв відновленню історичної пам’яті, та провів паралелі з сьогоднішніми подіями на Сході України. Вихователі гуртожитку Ніна Франчук та Оксана Франчук розповіли учням історію визволення рідного краю, а також про величезні втрати України, в тому числі Волинської області під час Другої світової війни. Всіх загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Ми нагадуємо сьогодні самим собі, що належить молитися за полеглих не лише у пам’ятні дні, а й в інші дні в молитві згадувати про них.

Війна – це найстрашніше явище в історії людства, а тому нам слід робити все від нас залежне, щоб війни не повторювались. Сьогодні у нашій державі триває  «неоголошена» війна і нам необхідно прикласти усі свої сили, щоб ворог покинув нашу землю, щоб на Україні запанував мир.

Нехай Господь упокоїть душі спочилих рабів Божих, а нас умудрить жити в Мирі на Землі!


Comments are closed.