Скорботні дати нашої історії 

By:

У травні є пам’ятні дати, які відображають трагічні сторінки нашої історії. 18 травня відзначаємо День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. У третю неділю травня – День пам’яті жертв політичних репресій.

    У Луцькому вищому професійному училищі було проведено Урок пам’яті, приурочений цим двом трагічним датам. Викладачка історії Свірська Ірина Святославівна розповіла учням про один із найяскравіших прикладів злочинів радянського режиму, вчинених ним під час Другої світової війни – депортацію близько 200 тисяч кримських татар з рідного півострова до Середньої Азії. Учні підготували повідомлення про те, як в ешелонах смерті, у місцях спецпоселень гинули тисячі безневинних людей, було знищено цілі родини.
    З презентації здобувачі освіти дізналися про жертви політичних репресій в Україні. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусове психіатричне лікування. Здобувачі освіти мали можливість ознайомитися з тематичною виставкою навчально-методичної літератури. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто стали жертвами жорстоких рішень і діянь лідерів та партійної верхівки комуністичного радянського режиму. Запалені свічки пам’яті нагадували про те, що ніколи більше не можна допустити злочинів тоталітарного російського режиму проти людства.

Comments are closed.