bib2

Бібліотека – осередок спілкування

By:

Особлива увага приділяється обдарованим дітям для розкриття їх творчих здібностей. Після ретельного добору інформаційно-літературо­знавчих матеріалів, які розкривають різні аспекти життя і творчості письменників, організовуються обговорення книг, групові бесіди та читання. Цікава форма роботи з читачами – «п’ять хвилин з мистецтвом», яка дозволяє спілкуватись з поезією, музикою живописом: «Квітковий світ Катерини Білокур», «Дорожи красою, бережи її…», Поетика вогненних меж Олени Теліги», «Мистецтво живого слова», «А ви знаєте, що…», «Романтичний вальс».  Щоденно  йде  підготовка матеріалів до радіогазети, під час трансляції якої звучить коротка інформація до знаменних і пам’ятних дат, цікаві експрес-повідомлення з серії «Загадковий світ книг», «Кроки до успіху», «Ярмарка ідей».

Під час опрацювання інформації, отриманої в бібліотеці, учні можуть розкрити себе як особистість, виявляють своє творче «я». До Шевченківських днів, річниці від дня народження Лесі Українки проводяться літературні читання, конкурси малюнків.

Кожної перерви людно в читальному залі. Учні люблять у вільні хвилини між уроками переглянути нові журнали, газети, почерпнути інформацію з тематичних полиць. Змістовно проходять години спілкування на правову тематику, виділено групи читачів за інтересами: пригоди, подорожі, екзотичні країни; історичне минуле і мандрівки у невідоме; психологічний практикум. Саме наочна агітація допомагає пропагувати книгу. Вдало підібрана назва, цитата, кольорові ілюстрації, вказівники, малюнки націлюють учнів на зміст книг, які презентуються, на тему, на яку слід звернути особливу увагу. Часто підготовка до знаменних дат, масових заходів стає більш цінною в пізнавальному значенні, ніж саме свято. Готуючись до таких дат, учні, які проживають у гуртожитку, активісти учнівського самоврядування перечитують газети і журнали, переглядають художню літературу, звертаються до довідників, енциклопедій , щоб більше дізнатися про свято, де і як його святкують, яких звичаїв та обрядів при цьому дотримуються.

До Дня Землі проводяться журнальні посиденьки, на яких іде мова про екологічні проблеми, читаються вірші. Підсумком стає літературно-музична композиція   «До   совісті   і   розуму   людського». Пізнати історію рідного краю, рідну мову допомагають книги, самобутня творчість, мелодійні пісні, чарівний світ легенд. Щоб мати доступ до цього матеріалу, бібліотека працює над створенням банку інформації з краєзнавства. Це тематичні папки, добірки, книжкова виставка. Намагаємось, щоб матеріали були цікавими і доступними, мали зв’язок із життям, проблемами міста: «Місто моє, мій рідний край, дідів і прадідів колиско, я від землі до небокраю. Вам вклоняюсь низько-низько».


Comments are closed.