До Дня української писемності та мови

By:

 

До Дня української писемності та мови, з метою виховання в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, глибокої поваги до української мови,бібліотекарями училища організовано виставку-подіум «Книги, які ми чекали». Біля виставки проведено вікторину, мовознавчий турнір «Ми любимо українську», бліц-опитування «Книга, що подарувала мені натхнення». Учні мали змогу поділитись враженнями про прочитані улюблені книги та ознайомитись з новими надходженнями сучасної прози

Осінь – час меланхолії та найпотаємніших мрій. Хочетьсязагорнутися в теплу шерстяну, а, може, і вовняну, ковдру з чашкою ароматного напою і мріяти, мріяти. Нічого не планувати, лишеньпоринати у світбажанихілюзій. А цікава книжка відкриє вам атмосферу осені, де сонячнідніз’являютьсядуже часто.

6

Лис, Володимир. Країнагіркоїніжності : роман / В. Лис. – Х. :Книжковий клуб «Клуб СімейногоДозвілля», 2015. – 368 с.

У неїбулодивнеім`я і дивовижна доля. Даза, дочка радянського чиновника, у 30-х роках пройде пекло дитбудинку, а післявійниопиниться на Волині, у виріповстанськоїборотьби. ЇїдонькаВіталія, витонченаестетка, покохаєкримінального авторитета. А онука Олеся, у життяякоїувірвавсяЄвромайдан, зазнає смаку гіркоїніжності, якийдаруєсправжнєкохання…

 

 

7

Горбань, Світлана. Роман з містом : роман / С. Горбань, Н. Лапіна. – Х. :Книжковий клуб «Клуб СімейногоДозвілля», 2015. – 192 с.

Магда Свідзинська жила в буремному ХХ столітті в місті, у яке неможливо не закохатися до безтями … ЧарівнийЛьвів! Любий пане Лемберг! Саметвоїмибрукованимивуличками вона бігланазустрічкоханню та щастю. Власне, тибувсвідкомїїсвітлих перемог і гіркихпоразок. Разом із тобою вона пройшлакрізь пекло війни та жаль розлук і втрат… Надзвичайна доля чудовоїжінки, історіяїїкохання, сили та відданості – начеще одна химерна оздобаміста, вузьківуличкиякогобережутьпам’ятьрізнихчасів і епох …

 

 

8

Дашвар, Люко. Молоко з кров’ю / Л. Дашвар. – Х. ; Белгород : «Клуб Семейного Досуга», 2010. – 272 с.

Яке то щастя — зустріти свою половинку і покохати! Коли душа сягає неба, коли розумієш: ось твоя доля…

Першійкрасуні на селіМарусі-румунці до пари став Льошка — розумний, красивий, успішний, — то й жити б їм як королям. І яке їйділо до сусіда, хирлявого рудого Стьопки-німця в поламаних окулярах? От тількичомусьщоночійдевін до бузкового куща біляМарусиноїхати, і щоночі вона відчинаєвікно…

Дочка українськогоолігархаОлексіяОрдинського Руслана, 17-річна розумниця і красуня, яка ось вже 10 років не бачилабатьківщину, тому що мешкала з батьками у Англії. Та раптом у неїспалахнулипатріотичніпочуття. Вона сказала, щохочеповернутися на рідну землю, щобзробити для неїщоськорисне. Їйбуловажкопояснити батькам, чому вона на цезважилася, але все ж таки вона досягаєсвого, і батьки відправляютьїї до Києва з чотирмаохоронцями і грошима на покупку рідноїземлі. Їйпропонується земля, яка перетворилася на котеджне селище «новихукраїнців». Але Руслана хочеземлі, «оспіваноїлегендами»…

 

9

Гурницька, Наталія. Мелодіякави у тональності кардамону [Текст] :історіязабороненогокохання : роман / Н. Гурницька. – Х. :Книжковий клуб«Клуб СімейногоДозвілля», 2014. – 400 с.

У цьомуромані у романтичному місті Лева зустрілось перше кохання з коханнямостаннім. Цеісторіякоханнядоньки греко-католицькогосвященика та польського шляхтича, подіївідбуваються у середині ХІХ століття. Їхністатуси та віковарізницядаютьзрозуміти, щозакоханимприйдеться нелегко. Авторкапрацювала над «Мелодієюкави у тональності кардамону» більше 10 років, тож книга витримана як добре вино.

 

 

10Фіалко, НінаІванівна. Родиннігріхи / Н. І. Фіалко. – Тернопіль :Навчальна книга-Богдан, 2008. – 464 с.

Драматична історіяжиттяголовноїгероїні роману “Родиннігріхи” не залишитьбайдужимжодногочитача, якийвізьме до рук цю книгу. Кохання, дружба і нелегкіколізіїдолі — ось щопривертаєувагу до цьоготвору.

Для широкого загалучитачів.

 

 

 

 

11

Куява Ж. Гордієві жінки / передмова В. Гранецької. – Харків: Книжковий клуб«Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 288 с.

Три сестри — Софія, Лія і Мія — живутьбагатороків на віддаленомухуторі. Та настає день, коли священна для них кімнатаматерівідкриваєнеймовірнітаємниці про родичів. І сестринаважуютьсянарешті круто змінитисвоєжиття…

 

 

 

 

12

Слоньовська О. Дівчинка на кулі: роман/ Ольга Слоньовська. – Х.: Книжковий клуб «Клуб СімейногоДозвілля», 2012. – 397 с.

Оля була поганою: поганою для мами, щопестилалишемолодшихдітей, поганою для школи — таким медалей не дають… Тож мала всішансиабовскочити у халепу, або… щосьзмінити на ційкулі! А покищо наша героїнянакликає на себе гніврідноїненькиспробоюповернутиновонародженого братика туди, де вінначебтовзявся, — підскирту, тікає з дому, змінює школу, а чорна карма притягуєнегаразд за негараздом… Та якщовже Бог поцілувавдитину в тім’ячко, вона вистоїть, витримаєвсівипробування!

 

13Мастєрова В. Смарагд: роман/ Валентина Мастєрова. – Х.: Книжковий клуб «Клуб СімейногоДозвілля», 2016. – 288 с.

Він не знав матері. Хлопчиком бігав з циганськимидітьми, потімстаранновчився в університеті… А потімбувАфган. Йомупощастило – вінвижив, і з того часу вирішивприсвятити себе служінню Богу. Та одного разу зустрівжінку… Тепервінмаєобирати: виконатиобітницю перед Богом чи бути щасливим…

 

 

 

 

В бібліотеці училища підготовлено матеріали для роботи над методичною проблемою «Формування професійної компетентності учнів, розвиток їх творчої особистості шляхом впровадження у навчально-виховний процес інформаційно-комунікативних технологій». Серед представлених книг на виставці: «Банк інноваційних педагогічних технологій», «Використання мережевих технологій у навчанні історії», статті з журналів про планомірне формування власної методики за інноваційними методами навчання викладачів спецдисциплін.

До уваги викладачів, майстрів виробничого навчання та класних керівників рекомендований список літератури «Методика на щодень».

 1. Ничкало Н. Перспективні напрями модернізації професійної освіти України / Н. Ничкало // Професійно-технічна освіта. – 2016. – №3. – с.2-4.
 2. Шпюкова І. Державні стандарти професійно-технічної освіти: досвід і проблеми / І. Шпюкова // Професійно-технічна освіта. – 2016. – №2. – с.27.
 3. Сергієнко О., Савченко А. Формування національної свідомості через традиції української кухні / О. Сергієнко, А. Савченко // Професійно-технічна освіта. – 2016. – №2. – с.55-56.
 4. Гоєнко Л. Як зробити урок сучасним / Л. Гоєнко // Професійно-технічна освіта. – 2016. – №1. – с.24-26.
 5. Христич З. Творчі пошуки учнів і педагогів / З. Христич // Професійно-технічна освіта. – 2016. – №3. – с.43.
 6. Рева Л. Тиждень спецтехнології і залучення учнів до активної пізнавальної діяльності / Л. Рева // Профтехосвіта. – 2016. – №10. – с.19-21.
 7. Березюк Л. Технології комп’ютерної обробки інформації / Л. Березюк // Профтехосвіта. – 2016. – №10. – с.63-71.
 8. Середюк Н. Метод проектної діяльності учнів на урокахспецдисциплін кулінарного профілю / Н. Середюк // Профтехосвіта. – 2016. – №8. – с.12-19.
 9. Роззавко А. Патріотичне виховання учнівської молоді: цінності і традиції / А. Роззавко // Профтехосвіта. – 2016. – №8. – с.26-28.
 10. Висоцька Л. Інноваційні технології у професійній підготовці майбутніх фахівців у сфері ресторанного господарства / Л. Висоцька // Профтехосвіта. – 2016. – №6. – с.23-25.
 11. Саєнко Н. Приготування страв із макаронних виробів і бобових: Методична розробка уроку виробничого навчання / Н. Саєнко // Профтехосвіта. – 2016. – №6. – с.58-67.
 12. Практична робота «Дослідження змін у екосистемах на біологічних моделях» / М. В. Данич // Біологія. – 2016. – №16-18. – с. 66.
 13. Ковтуненко Л. Формування життєвих компетентностей на уроках української літератури / Л. Ковтуненко // Дивослово. – 2016. – №6. – с. 2-9.
 14. Грищук Т. Охорона праці в навчально-виробничому процесі ПТНЗ / Т. Грищук // Профтехосвіта. – 2016. – №5. – с.71-74.
 15. Прах С. О. Що таке патріотизм? / С. О. Прах // Все для вчителя. – 2016. – №8. – с. 4-6.
 16. Бобик І. Інноваційні технології на уроках виробничого навчання / І. Бобик // Профтехосвіта. – 2015. – №3. – с.68-73.
 17. Моісеєнко Т. Інтерактивні методи навчання на урокахспецдисциплін / Т. Моісеєнко // Профтехосвіта. – 2016. – №9. – с.62-68.

14

20 жовтня в бібліотеці училища з учнями 12 і  16 груп проведено інформаційну годину «Що таке торгівля людьми?». Присутні ознайомились з різноманітними фактами, засобами, діями та цілями щодо експлуатації людей. Інформаційно-ознайомчі листи по попередженню кризових ситуацій та поради «Як себе захистити?» допоможуть молодим людям в подальшому житті.

16 15


Comments are closed.